Jak to wygląda?
Konsultacja online to wideokonferencja na żywo. Umawiamy się na konkretny termin, łączymy za pomocą wybranego komunikatora i działamy!
Najpierw teoria. Omawiam prawidłową pozycję malucha w chuście, tłumaczę zasady bezpiecznego noszenia, przedstawiam rozwiązania możliwe dla danego etapu rozwoju dziecka oraz dopasowane do potrzeb Waszej rodziny. Następnie przechodzimy do akcji – prezentuję i omawiam wiązanie krok po kroku, a potem ćwiczymy razem.
Tempo konsultacji zawsze dostosowuję do sytuacji i humoru maluszka – możecie bez problemu nakarmić dziecko w trakcie, możemy zrobić przerwę lub podzielić konsultację np. na dwie części i dokończyć w bardziej dogodnym terminie.
Przed spotkaniem zawsze zbieram wywiad dotyczący kwestii zdrowotnych, Waszych potrzeb i oczekiwań. Zależy mi na tym, aby jak najlepiej przygotować się do naszego spotkania oraz móc doradzić Wam najlepsze (roz)wiązania.
Po konsultacji oczywiście zawsze pozostaję z Wami w kontakcie, odpowiadam na pytania, rozwiewam wątpliwości i przede wszystkim razem z Wami cieszę się Waszymi cudownymi chwilami noszenia.
Jak się przygotować?
Tak naprawdę nie musicie się w żaden szczególny sposób przygotowywać do takiej konsultacji, choć na pewne sprawy warto zwrócić uwagę, ponieważ mogą znacząco ułatwić nasze spotkanie.
Musicie mieć dobre połączenie z Internetem oraz smartfon lub komputer z kamerką internetową. Dobrym pomysłem może być wyświetlenie obrazu na ekranie telewizora. Upewnijcie się, że macie źródło światła przed sobą, a nie za plecami. Idealnie by było, gdybyście mieli możliwość ulokowania się w pobliżu dużego lustra. To wszystko może być pomocne, ale tak naprawdę najczęściej wystarczy po prostu dobrze ustawiony komputer. Warto zadbać o to, żeby Wasze ubranie było w innym kolorze niż chusta – będę lepiej widziała przebieg materiału.
Na czas konsultacji niewątpliwie musicie mieć jakąś chustę. Własną, pożyczoną, lepszą, gorszą… jakąkolwiek! Ważne, żebyście podczas naszego spotkania mieli na czym ćwiczyć. Na czas konsultacji online mogę również wypożyczyć Wam chustę (odbiór w Warszawie lub wysyłka w dowolne miejsce), a później z przyjemnością pomogę Wam wybrać Waszą chustę „docelową” i doradzę tak, żeby naprawdę odpowiadała Waszym potrzebom.
Konsultacja online czy filmiki z Internetu?
Zdecydowanie konsultacja online! Oczywiście trudno zastąpić spotkanie twarzą w twarz, ale konsultacja online nadal jest bardziej osobistą i bezpieczniejszą formą nauki niż samodzielne próby z filmikami instruktażowymi lub papierowymi instrukcjami dołączanymi do chust.
Przede wszystkim podczas konsultacji online widzę Was w momencie nauki i mogę na bieżąco korygować ewentualne błędy lub modyfikować technikę wiązania. Niby konsultacja na odległość, a mogę poprowadzić Was za rękę zupełnie, jakbym stała tuż obok! Wy macie szansę by zadać pojawiające się na gorąco pytania i od razu uzyskać na nie odpowiedź. Taka interakcja i kontakt z doradcą są nieocenione. Filmik instruktażowy jest świetnym uzupełnieniem konsultacji i może posłużyć Wam do przypomnienia sobie kolejności kroków wiązania, ale nie wyłapie oraz nie skoryguje ewentualnych błędów w motaniu oraz nie zapewni Was, że motacie swoje maluchy zdrowo i bezpiecznie.
  • Post category:konsultacje